Üç Komşu Üniversiteden 59. Kütüphane Haftası Etkinliği

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Bartın Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümlerince ortaklaşa düzenlenen 59. Kütüphane Haftası etkinlikleri tamamlandı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Coşkun Polat, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Doç. Dr. Kasım Binici ile Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğretim elemanlarının katıldığı organizasyonda ayrıca Kastamonu Üniversitesi, Bartın Üniversitesi ve diğer üniversitelerin Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğretim elemanları yer aldı.

Çevrim içi olarak düzenlenen ve üç oturumdan oluşan organizasyonda kütüphaneler üzerine kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Pandemi ve afet döneminde uzaktan eğitim, bölümler arası iş birlikleri ve öğretim programı, bilgi yönetiminin geleceği, kütüphanelerin geleceği, kütüphane hizmetleri, kütüphane dermesi, toplum ve kütüphaneler, bilgi profesyonellerinin sahip olması gereken özellikler ve istihdam konuları üzerinde duruldu.

Çok çeşitli üniversitelerden Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencileriyle öğretim elemanlarını buluşturan geniş katılımlı etkinlik, soru-cevap oturumuyla sona erdi.

Kütüphanecilik ve bilgi bilimine dair soruların rektör yardımcımız, bölüm başkanları ve öğretim elemanları tarafından yanıtlandığı oturumda öğrencilere, akıllarındaki soru işaretlerinin cevap bulması için önemli bir fırsat tanınmış oldu.

Son derece verimli bir şekilde işlendiğinin genel kabul gördüğü organizasyon, teşekkür konuşmalarıyla sona erdi.

Yayınlanma Tarihi: 31 Mart 2023 Cuma