Doğada Sanat - Sonbahar Etkinliği Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Esra Ertuğrul Tomsuk tarafından organize edilen "Doğada Sanat - Sonbahar" etkinliği, çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk etabında; Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Refa Emrali ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysun Altunöz`ün konuk konuşmacı olarak yer aldığı "Doğada Sanat - Sonbahar Semineri" gerçekleştirildi. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerin ardından ise etkinliğin ikinci etabı olan "Doğada Sanat - Sonbahar Çalıştayı"na geçildi.

Düzenlenen çalıştay ile, özellikle pandemi döneminde bir süreliğine uzak kalınan bu tarz sanatsal üretim süreçlerinin; doğada, sonbaharın en güzel renklerine dâhil olunarak gerçekleştirildiğini ifade eden Dr. Esra Ertuğrul Tomsuk, Çankırı`nın doğal güzellikleri arasında yer alan "Alpsarı Göleti"nde düzenlenen bu çalıştay ile katılımcıların doğayla barışçıl ve uyumlu bir çalışma ortamı içerisinde sanat eserlerini icra etme fırsatı yakalamış olduklarını belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 11 Kasım 2021 Perşembe